מטפלים מנצלים קשישים-זהירות מונעת

גולשים נכבדים

להלן סיפור מענין ואמיתי של  קשיש ערירי אשר המטפלת "המסורה" שלו ניצלה אותו ניצול כלכלי,ומה שיש למשפחה לעשות הוא רק למרוט את השערות שעוד נותר למישהוא.נא לשים לב שהמדובר בקשיש צלול,לא סיעודי או תשוש נפש.אני רואה בזאת התעללות בקשישים,התעללות רגשית,התעללות נפשית וכן התעללות על רקע ניצול כלכלי,אולם בית המשפט כבול ואזוק ואינו יכול לעשות דבר.

להלן הסיפור: א.מ. הוא קשיש בן 98, צלול לחלוטין, ערירי ללא ילדים. לאחר שהתאלמן לפני מספר שנים, הכניס לביתו מטפלת מסורה אשר הגיעה מדי יום ביומו ולעיתים אף בסופי שבוע. בני משפחתו, שהיו עימו בקשרים הדוקים, החלו לחשוש כי הקשר בין הקשיש למטפלת מתהדק מדי וכי היא מנצלת קשר זה לקבלת כספים מעבר לשכר הרגיל שעליו סוכם מלכתחילה. בביקורה של העובדת הסוציאלית, ביקור שנתקל בהתנגדות עזה מצד המטפלת, התברר כי כדי להקל על המטפלת רכש לה הקשיש מכונית חדשה בסכום של כ- 80,000 ₪  . על אף הסבריו של הקשיש כי המכונית נחוצה בשל המרחק מביתה של המטפלת לביתו, הוא הודה לבסוף כי הוא מצטער על הוצאה כספית זו וכי היה נתון ללחצי המטפלת ולא שקל את הדברים עד תום. במקרה זה לא היה מקום להעמיד את המטפלת לדין, מה גם שהיא ממשיכה לעבוד בבית הקשיש, אולם העובדה שהיוזמה לפעולה זו נעשתה מצידה, תוך כדי ניסיונות חוזרים ונשנים להדיר את הקרובים מביקורים בבית הקשיש.

אני מזמין את הקוראים לגלוש לאתר שלי "יד לקשיש" ולקרוא סיפורים מהחיים על סוגים של ניצול וכיצד ניתן להתמודד מול תופעה כזאת . המאמר תחת הקטגוריה משפט וזיקנה "בכותרת התעללות וניצול כלכלי" נא הקלק כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin