לא למהר,לחשוב, להיוועץ לפני הבאת עובד זר !

החברות הזרות לא ממלאות את תפקידן

לאחר התקנות החדשות שהתקינה הממשלה ירד מספרן של החברות הנותנות שירותי השמה והעוסקות בייבוא או השמה של עובדים זרים ממספר מאות ל- 147 לשכות פרטיות מורשות לעסוק בתיווך העובדים הזרים, אבל רבות מהן לא מודעות בעצמן לכל הזכויות והחובות של המעסיקים. הן מטעות אותן בחוזים לא מעודכנים המדלגים על פרטים מהותיים ומותירים אותם בלי גיבוי חוקי ברגע האמת. אפילו את המינימום הנדרש של הקצאת עובד מחליף כמקום זה שעזב הם לא מספקים.להוסיף כי מציאת מחליף לעובדת זרה ש"פרחה" הינה משימה מסובכת,שכן קשה מאד למצוא עובדים זרים שאינם מועסקים אלא אם כן הם הועפו ממקום עבודתם בשל תפקוד לקוי בלשון המעטה.

צ. מבני ברק מתארת לנו מסע מפרך בקרב עובדת זרות דוברת הונגרית שהתאימו לשפת אמה. הביקושים הגדולים וההיצע הדל גרמו לא פעם להיפוך תפקידים, עד כדי כך שצ. הרגישה לפעמים שהיא זו המקפידה בכבודן במקום להיפך. היא חששה לבקש יותר מידי שמא תיעזב לנפשה בטיפול השוטף באימה חולת האלצהיימר, זאת למרות שהרעיפה עליהן פינוקים בנדיבות ייתר. העובדות לא השיבו באותו מטבע. הקו האדום היה כמובן כשאחת מהן נהגה באמה באופן ברוטאלי. חרף נוכחותה, היא לא התביישה לנהוג בה בחוסר סבלנות מופגנת ואפילו באגרסיביות. שלוש פעמים נעזבה בלי הודעה מוקדמת. העובדות קמו והלכו, מותירות אותה שבועות וחודשים בכל מעמסת הטיפול האדירה. חברות שירותי השמה להן שילמה סכום נכבד למען המטרה (400 דולר לאגרה שמחייבת אותן לדאוג לה לעוזרת משך שנתיים) התנערו מאחריותן בטענה של מחסור בשוק בעובדות שהיא רוצה.

ישנו עיוות משווע לרעת המעסיקים. הטענות העיקריות נשמעות כלפי "הקו לעובד" הנחשב גוף בעל שיקולים לא עניינים ששם את העובד הזר לפני הכל ומבחינתו הוא תמיד צודק. הגיבוי הטוטאלי שהוא מעניק לעובדים זרים, יוצר סיטואציות פרועות בהן עובדים עצלים ונצלנים, שלא עמדו בדרישות עבודתם, הצליחו בהמשך לקבל בנוסף לפיצויים סכומים גדולים עבור תביעות שונות ומשונות שהמציאו בחסות ההדרכה שקבלו.חברות השמת  עובדים זרים עומדות חסרות אונים מול התנהגות "קו לעובד".

אם אתה הקורא מעונין לקבל עובדים זרים מחברה אמינה ומורשית ,נא ראשית כל עיין במאמר שפוסם באתר שלי "יד לקשיש" תחת הכותרת "העסקת עובד זר הלכה למעשה" ולאחר מכן צלצל אלי 052-2544307 ואשמח להדריך אותך.נא הקלק כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin