העסקת עובד זר בסיעוד: הורים נבוכים וכיצד לממן העסקת מטפלים זרים?

העבודה של עובד סיעודי דורשת סבלנות אין קץ וקשה מאוד, הן לזקן, לעובד ולמשפחה. מדובר בעבודה מנטלית ופיזית קשה הנמשכת על מרבית שעות היום והלילה. למשל, אם המטופל אינו יכול להתנייע בכוחות עצמו, אזי העובד הסיעודי נדרש להפעיל כוח פיזי רב בהרמתו ונשיאתו של המטופל ממקום למקום ולסייע לו במעברים השונים במהלך היממה מהמיטה, לשירותים ולכסא הגלגלים.

העובד הסיעודי עלול למצוא עצמו מבודד מהאנשים הקרובים לו, ובמקרים רבים מתקשה לתקשר עם המטופל מסיבות רפואיות או קשיי שפה. גם נושא העלויות, נמוכות ככל שיהיו לשעת עבודה, סיוע שניתן באינטנסיביות כה גדולה מביא לעלויות חודשיות שמרבית הציבור אינו יכול לעמוד בהם. ולכן, לא מוצאים ישראלים רבים המוכנים להתמסרות הרבה של עבודה מעין זו בשכר המוצע.

עקב סיבות אלו, במדינת ישראל מרבית העובדים הסיעודיים הינם עובדים זרים. יש לזכור כי לא כל אחד יכול לקבל אישור להעסיק עובד זר לטיפול בקשיש, ישנם קריטריונים המזכים בסיוע בטיפול בבית. קריטריונים אלה כוללים את גילו של מבקש הסיוע, רמת הניידות של מבקש הסיוע, יכולת שלו לבצע פעילויות בסיסיות בכוחות עצמו, כמו אכילה בכוחות עצמו, יכולת להתלבש בכוחות עצמו, יכולת להתקלח בכוחות עצמו, ושליטה על הסוגרים. המוסד לביטוח לאומי הגדיר בחנים כדי לקבוע את מידת הזכאות.

 

למי פונים לקבלת עובד זר?

אם נמצאתם עומדים בקריטריונים לקבלת סיוע מעובד בתחום הסיעוד, כעת עליכם לחפש את העובד הזר מתאים ביותר להורה המזדקן. הדרך הנוחה והמקובלת היא פנייה לאחת מחברות הסיעוד, הפועלות ברחבי הארץ, מתמחות בהעסקת עובדים זרים בתחום הסיעוד. אלה יכולות לסייע לכם בחיפוש אחר עובד זר מתאים, כמובן מומלץ להישאר מעורבים בתהליך החיפוש של העובד הזר.

איך תדעו שמצאתם את העובד הזר הסיעודי המתאים ביותר להורה שלכם? כדאי למצוא עובד זר שמאפייניו מתאימים ככל הניתן למאפייניו של המטופל. למשל, חשוב מאוד שיוכלו לתקשר ביניהם מבחינת שפה כמו התאמת עובד דובר רומנית להורה שנולד ברומניה. אם המטופל אינו מסוגל להתנייד בכוחות עצמו יש למצוא אדם שיהיה חזק מספיק כדי למלא אחר המשימות היומיומית שלו. וכמובן, יש להתחשב בהעדפת ההורה לגבי מין העובד, גבר או אישה.

חברות הסיעוד יכולות לסייע באיתור עובדים זרים עם מאפיינים תרבותיים דומים, כמו מאכלים שהן המטופל והן המטפל אהבים, ואפילו בתחום הבידור, הכוללים טלוויזיה ורדיו, כדי ששני הצדדים יוכלו לשאוב הנאה מאותם התכנים.

הקושי של העובד הזר

יש לקחת בחשבון כי לעובד הזר קשה לא פחות. לעיתים מדובר בעובדים שהגיעו לישראל בפעם הראשונה, התנתקו מהמשפחות שלהם בארץ המוצא, והם צריכים להסתגל לסביבה חדשה, תרבות ועבודה תובענית. גם עובדים זרים, הנמצאים שנים רבות בישראל, וכבר חיים בתוך קהילה משלהם זקוקים להסתגלות למקום העבודה החדש, להורה, למשפחה ולאפשר להם חיים חברתיים מחוץ למסגרת העבודה.

כמו כן, מעבר לרצון הטוב שלכם כמעסיקים, עובד זר זכאי לתנאים סוציאליים של עובד מקומי, וחובה להקפיד על מתן אותם התנאים הכוללים ימי מחלה, חופשות, ביטוח רפואי וכן תנאי מחיה נאותים. ככל שכל הצדדים ירגישו נוח עם הסידור וישמרו על יחסים תקינים, כך ייטב לכל הצדדים ובמיוחד להורה שלכם.

כפי שניתן להבין, נושא מתן סיוע סיעודי על ידי עובד זר הינו מורכב למדי, ומצריך היכרות עם החוק, המבחנים הנגזרים מהחוק, היכרות עם מקרים חריגים, היכרות עם עולם הסיעוד ועם נושא העובדים הזרים, ניסיון וסבלנות. לכן, אם אתם נמצאים בפרשת דרכים ושוקלים להסתייע בעובד זר לסעוד את ההורים מומלץ להתעניין אצל חברים איך זה עובד אצלם עם ההורים והעובדים הסיעודיים במידה, וליצור קשר עם אחת מהחברות המובילות בתחום, להיפגש עם בעל מקצוע מטעמם, לשאול ולהתייעץ.

עוד בנו שא זכויות סוציאליות לעובד זר באתר ביטוח לאומי – לחץ כאן. 

על הכותב

דנחי דוד- יועץ גרונטולוגי מקצועי לגיל הזהב

במשך 20 השנים האחרונות, דנחי דוד, מלווה, מייעץ ומנחה קשישים ובני משפחותיהם בנקודה הקריטית ביותר בחייהם. דוד מומחה באיתור בתי אבות או דיור מוגן בהתאמה מדוייקת ואישית לקשיש ולמשפחתו להמשך קריאה…