תשוש גוף- להכניס למסגרת של בית אבות? כן או לא?

לאט אתה מגלה גולש נכבד שהאבא היקר או האמא היקרה מתחילים לאבד חלק מהתפקוד הפיזי שלהם,קשה ללכת ונעזרים במקל ,בהליכון  אין כבר כוחות להכין אוכל או לשטוף כלים ,רצפה,חשים חוסר אונים מסוים. הילדים הנכדים באים לבקר וההורה הקשיש כבר אינו יכול להתפנות לגמרי אליהם כי הוא עסוק יותר בבעיות התפקודיות שלו אשר גורמות לו לתחושה לא נוחה וכמובן גם אנחנו נשאבים לתוך חוסר האונים הזה.והדבר לא פשוט.

לא! לא!  הוא אינו סיעודי ואינו עצמאי,משהו באמצע,אז איך עוזרים לו ? להביא עובד זר? אולי בית אבות לתשושי נפש או גוף?עלויות?מה כדאי יותר?

גולש נכבד

אוכלוסית תשושי הגוף הינה האוכלוסיה הכי גדולה בהשוואה לאוכלוסית הסיעודיים,ולא כל תשוש גוף הופך להיות סיעודי ולא כל עצמאי הופך לתשוש גוף. זו אוכלוסית גיל הביניים בדרך כלל ולכן הפתרונות למצבים שלהם הינם מורכבים יותר מצד אחד ואין הרבה בתי אבות המציעים כיום את כל קשת הפתרונות לקשיש מצד שני.

אם נוסיף למצב הזה שאותו קשיש גם סובל מירידה קלה בזיכרון לטווח קצר מתחיל תהליך דימנטי,ופתאום אבא שכח היכן המפתחות של הבית,או אמא ח"ו שכחה את להבת הגז דלוקה,או נפלה ואין מי שיהיה לצדה בטווח הזמן המיידי.

מה עושים?

מתייעצים עם מומחה בעל ניסיון מעשי של יותר מ-12 שנה בתחום הזיקנה,בעל הסמכה אקדמית בנושא ומקבלי את הייעוץ בביתכם באופן מיידי ובכל הארץ והשירות הוא ללא תשלום מצדכם.

להרחבה בנושא נא להקליק כאן ונא צלצל 052-2544307 או צור קשר .

על הכותב

דנחי דוד- יועץ גרונטולוגי מקצועי לגיל הזהב

במשך 20 השנים האחרונות, דנחי דוד, מלווה, מייעץ ומנחה קשישים ובני משפחותיהם בנקודה הקריטית ביותר בחייהם. דוד מומחה באיתור בתי אבות או דיור מוגן בהתאמה מדוייקת ואישית לקשיש ולמשפחתו להמשך קריאה…