מתי להיות אפוטרופוס על חסוי וכיצד ?

קורא נכבד

אספר לקוראי מקרה שבו פקידת רשות מסויימת המליצה למשפחה להתמנות  כאפוטרופוס על יקירה שסובל מעט מדימנציה,תשוש נפש.המשפחה רצה היישר לעורך דין ,וזה כמובן עולה כסף ,ולאחר סיום התהליך מונה בן המשפחה להיות אפוטרופוס גוף ורכוש על הקשיש.

יש כידוע שני סוגים של אפוטרופסות : הראשון אפוטרופוס על גוף והשני על רכוש כולל נכסים נזילים כמו כסף חשבון בנק וכד' ויש כמובן אפוטרופוס כללי המכיל את שני הסוגים הראשונים. אגב יש אפשרות למינוי אפוטרופוס רק על תחום מצומצם בלבד כמו על מכירת נכס מסוים ולא על חשבון בנק.

להווי ידוע כי אין ממנים לאדם צלול אפוטרופוס אפילו אם הוא סיעודי וכל עוד הוא צלול למה לעשות זאת ולשלול את חירותו ואת עצמאותו האישית?כמובן יש דרגות שונות של אדם סיעודי וכמובן יש גם דרגות שונות של אדם תשוש נפש.

ובכן האפוטרופוס ,הממונה הטרי ,פנה אלי בשאלה מה עושים עכשיו? כיצד לממש את המינוי.לאחר שיחה קצרה עמו הבהרתי לו כי כל המהלך היה מיותר לחלוטין,לא היה צורך במינוי ומעתה ואילך קשה להחזיר את הגלגל לאחור.הוא לא רק הפסיד את שכר הטרחה לעורך הדין,לא רק את הזמן והריצות לבית המשפט אלא הפסיד גם את האפשרות לחסוך בעתיד את כספי הקשיש. לא כאן המקום לפרט

אני מזמין את הקורא היקר לגלוש לאתר שלי "יד לקשיש" ולעיין במאמר בכותרת "יחסי אפוטרופוס חסוי"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin