מדוע חשוב להיוועץ ביועץ מקצועי?

על מנת להבין האם יש  להיוועץ ביועץ מקצועי עלינו להבין את מורכבות ההחלטה והקריטיות שלה. החלטה שגויה בגיל הזהב יכולה להוביל לתוצאות הרות אסון ועל כן, יש לעמוד על היתרונות שמספק היועץ לגיל הזהב.


* היכרות מעמיקה עם עשרות בתי אבות:

יועץ מקצועי מבקר באופן קבוע בעשרות בתי אבות ומוסדות לדיור מוגן. ביקורים אלו מאפשרים לו לרכוש היכרות מעמיקה עם מגוון המוסדות הקיימים בארץ, ולבחור את הטובים והמתאימים ביותר עבורכם.

מרבית המשפחות אינן מסוגלות לסייר במוסדות כה רבים, ולפיכך אין בידן יכולת השוואה טובה.

*מודע להיבטים רבים הנסתרים מהאדם הממוצע:

היועץ המקצועי הינו בעל השכלה אקדמית וניסיון רב בתחום, ולכן הוא מודע להיבטים רבים, אותם יש לשקול בעת בחירת מוסד.

למרבית המשפחות אין ידע וניסיון מסוג זה, ולכן חסר להן מידע רב, החיוני לצורך בחירה נכונה.

*בעל מקורות מידע רבים לגבי איכותו של המוסד:

ליועץ המקצועי יש מגוון מקורות מידע לגבי איכותו של המוסד: הוא מקבל משוב מדיירים ומלקוחות אחרים ויש לוקשר רציף עם גורמים ברשויות הרווחה, בקהילה ועוד. מקורות מידע אלו מאפשרים לו לקבל תמונה רב ממדית לגבי המוסד המתאים ביותר עבורכם.

מרבית המשפחות נאלצות להסתמך על המלצות בודדות של חברים ומכרים, שאינם תמיד ערים לתמונה המלאה.


*קשרים ענפים בכל הרמות הבירוקרטיות:

ליועץ המקצועי יש ניסיון רב וקשרים ענפים בכל הרמות הבירוקרטיות הקשורות לטיפול בקשיש.

במציאות הישראלית של ימינו, לניסיון זה חשיבות רבה בהאצת תהליכים מול הרשויות, לצורך קבלת הטיפול הטוב ביותר עבור הקשיש.

למרבית המשפחות אין ניסיון בתחום ואין להן קשרים ברשויות השונות, ולכן הטיפול בהן הוא לעתים איטי ולוקה בחסר.

 

*הורדת עלויות משמעותית:

מכיוון שהיועץ המקצועי קשור למוסדות רבים, יש למנהלי בתי האבות או  דיור-מוגן אינטרס לבוא לקראת דרישותיו, מאחר והוא נתפס על ידי המוסדות השונים כגורם חיצוני.

 כמו כן, עקב היכרותו המעמיקה עם הרשויות השונות והתהליכים הבירוקרטיים הוא חוסך לקשיש ולמשפחתו הון רב ע"י הייעוץ הנכון להשגת מימון מהגורמים הממשלתיים. בכך הוא מסייע בהורדת עלויות משמעותית לטובת הקשיש ומשפחתו.

*מעמסה נפשית:

לסיכום, משפחה שעברה את התהליך בליוויו של היועץ המקצועי חסכה מעצמה ומיקירה הרבה עוגמת נפש, כסףוטרטורים מיותרים.
בנוסף, משפחה שביררה באופן מקיף על היועץ המקצועי אליו היא פנתה יכולה להיות רגועה ולא לחוש את רגשות האשמה המתלווים לכל התהליך מאחר והיא באמת עשתה את כל הדרוש על הצד הטוב ביותר.

פעמים רבות הרצון הטבעי להיות עצמאי ו"חכם" מבלי להיוועץ באנשי מקצוע גורם לנזקים רבים ובלתי הפיכים שלפעמים יכולים להסתיים בתוצאות הרות אסון לקשיש ומשפחתו.

*עלויות:

הייעוץ המקצועי הינו בדרך כלל ללא תשלום לקשיש או לבא מטעמו. את שכרו היועץ מקבל ע"י הסדר כולל עם כל בתי האבות בארץ בצורה כזאת שאין לו מול עיניו אלא את השיקול הענייני.


עם זאת, ישנה חשיבות רבה לבחירת יועץ אמין שלא יערב שיקולים זרים בבחירת בית האבות. בכל מקרה, אין היועץ מהווה נציג מכירות של 
בית אבות מסוים.

מעוניין לקבל פרטים נוספים, חינם ללא התחייבות?

צור קשר כאן או טלפן ישירות 052-2544307

[מאמרים נוספים בנושא: מהו בית אבות?, מהו דיור-מוגן?מימון עובדים זריםהשגת עובדים ישראלייםכח האפוטרופוסהגדרת החסויכיצד יודעים מיהם תשושי נפש]

על הכותב

דנחי דוד- יועץ גרונטולוגי מקצועי לגיל הזהב

במשך 20 השנים האחרונות, דנחי דוד, מלווה, מייעץ ומנחה קשישים ובני משפחותיהם בנקודה הקריטית ביותר בחייהם. דוד מומחה באיתור בתי אבות או דיור מוגן בהתאמה מדוייקת ואישית לקשיש ולמשפחתו להמשך קריאה…