דיור מוגן- חסרונות ויתרונות

קורא נכבד

בארץ הוקמו בתי דיור מוגן חלקם דיורים מוגנים בודדים וחלקם רשתות של דיור מוגן כמו רשת "משען" ,"מגדלי הים התיכון" או רשת "בית בכפר". משפחת בלושטיין ייסדה את רשת "בית בכפר" בשנת 1990 והחזון שעמד לנגד עיניה היה בית חם ופעיל, בו מבוגרים עצמאיים יוכלו לחיות בכבוד ובנוחות, חיים מלאי עניין ופעילות. רשת בית בכפר כוללת היום 5 בתי דיור מוגן ברחבי הארץ: שני בתים בכפר סבא,אחד בגדרה,אחד בביתן אהרן ואחד בכינרת. המאפיין של הרשת הזאת ,הינו מכובדות בצד פשטות,ללא צעקנות ורברבנות ואחת הדוגמאות הינה שני הבתים של "בית בכפר" בכפר סבא.

דיור מוגן מאפשר לאזרחים הוותיקים ליהנות משני העולמות גם יחד. מחד גיסא, יש באפשרותם לנהל חיי חברה ותרבות עשירים, ולהיות עצמאיים. מאידך גיסא, הם נהנים מסביבה בטוחה ומוגנת, המעניקה להם מערכת של שירותי בריאות, חברה, תמיכה, תרבות ושירותים נוספים העונים על צרכיהם, וכל זאת תחת קורת גג אחת. תחום הדיור המוגן רווי מיתוסים ותפישות שגויות. אחת התפישות הרווחות היא כי דיור מוגן מתאים רק לאנשים עשירים בעוד שבפועל מבוגר אשר בבעלותו דירה ופנסיה בהחלט יכול לעבור לדיור מוגן.

על אף התפיסה החיובית הנושבת מתוך האמור לעיל אודות הדיור המוגן, וכמו בכל דבר יש גם חסרונות ולא רק יתרונות.

אם אתה הגולש מעונין לדעת גם על החסרונות אני מזמין אותך לעיין במאמר המופיע באתר שלי "יד לקשיש" תחת הכותרת "כניסה לדיור מוגן".נא הקלק כאן

פוסטים אחרונים

דילוג לתוכן