גיל הזהב – ג'ל בשירות הגבריות

טסטוסטרון הוא הורמון המין העיקרי אצל הגבר והוא מיוצר ברובו באשכים. הוא נחוץ להתפתחות נורמלית ולהתפתחות מסת השרירים והעצם, מסייע בתהליך יצירת הזרע באשכים, מעורר אנרגיות ודחפים בכלל, ואת הדחף המיני בפרט. הפרשת ההורמון הגברי טסטוסטרון הולכת ופוחתת בקרב גברים מגיל 30 ואילך. החל מגיל 50 יש ירידה משמעותית בייצורו בגוף: כ-1-2%  לשנה. כתוצאה מכך עלולים אותם גברים לסבול מדיכאון, צפיפות עצם נמוכה, אנרגיה וחיוניות ומפחתות, עצבנות, ירידה במסת השרירים והעוצמה, דעיכה קוגניטיבית, קשיים בשינה ועייפות מוגברת, תסמינים בתחום התפקוד המיני ועוד.

רופאים ומומחים לגיל המעבר ממליצים לגברים הסובלים ממחסור בהורמון לקחת טיפל בתחליפי טסטוסטרון. מתם טסטוסטרון משפר מאוד את מצב הרוח, מחזיר את התפקוד המיני, משפר את יכולת הריכוז ואת איכות השינה, מעלה את מסת השריר ומסייע בהורדת שומן, בעיקר באיזור הבטן, מגברי את צפיפות העצם, מעלה את הכולסטרול הטוב ומוריד את הרע, ובכלל, מאט את תהליכי ההזדקנות.

מהם הטיפולים הקיימים?

את הטיפול בתחליפי הטסטוסטרון ניתן לקבל בזריקות, בכדורים בורת גל. יש מומחים שאינם ממליצים על כדורים, מפני שאינם נחשבים ליעילים והם עלולים לפגוע בכבד. הזריקות ניתנות אחת לחודש. מיד לאחר ההזרקה נוצרת רמת שיא של ההורמון בדם, ויש מטופלים שמתלוננים על תיאבון מיני בלתי נשלט ותוקפות עד כדי נטייה לאלימות, או עייפות ודיכאון.

לעומת אלה, הטסטוסטרון ג'ל שומר על רמה שווה ואחידה של ההורמון לאורך פני כל החודש, ולכן המשתמשים בו אינם מתלוננים על תופעות הנובעות מעודף או מחוסר בהורמון. הטסטוסטרון ג'ל גם מאפשר טיפול בדיסקרטיות מירבית.

מהו טסטוסטרון ג'ל?

זוהי תרופת מרשם המכילה את ההורמון טסטוסטרון ומיועדת לטיפול בגברים עם מחסור בהורמון. הטסטוסטרון ג'ל מאזן את רמת הטסטוסטרון בגוף ומחזיר את הביטחון, הדחף והתפקוד המיני וכמובן את החשק ליהנות מהחיים. יעילות השימוש בטסטוסטרון ג'ל נבדקה והוכחה במחקרים רבים. משרדי הבריאות בארץ ובאירופה וכן מינהל התרופות האמריקאי ה- FDA, קבעו כי הטיפול בטסטוסטרון ג'ל יעיל ובטוח לשימוש.

לשימוש בטסטוסטרון ג'ל יש מספר יתרונות:

  • *הג'ל שומר על רמות טסטוסטרון פיזיולוגיות (כפי שצריך להיות באופן טבעי) ואחידות- ללא תנודתיות.
  • *הג'ל מאפשר גמישות בטיפול- ניתן להעלות ולהוריד מינון בצורה מאד קלה.
  • *ניתן להפסיק את הטיפול בהתאם צורך, באופן מיידי.
  • *הטיפול בג'ל הוא קל ונוח מאוד ואינו מלווה בכאבים.
  • *הטיפול אינו מצריך ביקורים מיותרים במרפאות.
  • *הטיפול בג'ל מתבצע ע"י המטופל באופן עצמאי, בביתו ובזמנו החופשי.
  • *הטיפול בג'ל יכול להתבצע בצורה דיסקרטית, והוא יעיל ובטוח לשימוש.

תוך כמה זמן טסטוסטרון ג'ל משפיע? רמות הטסטוסטרון בגוף מגיעות לנורמה תוך כשלוש שעות מרגע מריחת הג'ל ונשמרות באופן אחיד לשמך 24 שעות. השיפור בתסמינים השונים של גבר הסובל מרמות טסטוסטרון נמוכות, נראה כבר מהשבוע הראשון לטיפול. כמובן, כל גבר יגיב לטיפול בטסטוסטרון ג'ל באופן שונה, בהתאם למצבו ולחלות אחרות מהן הוא סובל. בממוצע, לאחר כחודש טיפול, ניתן לשים לב לשיפורים משמעותיים בחי המטופל בטסטוסטרון ג'ל.

ומה עם תופעות לוואי?

לטסטוסטרון ג'ל פרופיל בטיחותי גבוה מאוד.

עם זאת, כמו בכל תרופה, יכולות להיות תופעות לוואי. תופעות הלוואי של טסטוסטרון ג'ל הם נדירות, קלות מאוד וחולפות. למשל, אדמומיות על העור.

למי אסור להשתמש בטסטוסטרון ג'ל?

ראשית, כמו בכל תרופה, לפני תחילת הטיפול יש להיוועץ ברופא. אין להשתמש בטסטוסטרון ג'ל אם קיימת אבחנה או קיים חדש לסרטן הערמונית או סרטן השד.

מהו אופן השימוש בטסטוסטרון ג'ל?

טסטוסטרון ג'ל מגיע בשני מינונים: 25 מ"ג ו-50 מ"ג. המינון ההתחלתי המקובל הוא 50 מ"ג טסטוסטרון פעם ביום, בזמן קבוע, רצוי בשעות הבוקר. אין לעבור על מינון של 100 מ"ג.

 

המאמר באדיבות באדיבות "פריגו" ישראל פרמצבטיקה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin