בית אבות המדריך המקוצר !

לעבור לבית אבות, בשביל אדם קשיש, שכל חייו היה עצמאי כמו כולנו יכול להיות נושא כאוב מאד ואף נושא מורכב מאד.

בתי אבות בדרך כלל מעוררים מחשבות על מוות, כאב, ריח של ישן, עצב, ניתוק והתחנה האחרונה. לכן לרוב הציבור יש רתיעה מהנושא.

אולם, המציאות כיום שונה לחלוטין בואפן קיצוני. בתי אבות אינם משמשים כתחנה אחרונה עייפה לאנשים שעייפים מהחיים. להיפך הם משמשים כבתי שם אור ושמחה ודרך נפלאה לפרוש ולהינות מכל רגע שעוד נותר בחיים.

כיום קייםמגוון עצום של מוסדות שמיועדים לטיפול איכותי וברמה גבוהה בקשישים. החל מבתי אבות עצמאיים שמשמשים כמעין בית מלון בו נהנה הדייר מעצמאות מלאה והוא אחראי על חייו לחלוטין וכלה בבתי אבות ששומרים על רמת חיים גבוהה ועם זאת נותנים פתרונות לכל מצבים ומספקים פיקוח מתמיד לקשיש ולבני משפחתו.

כמו בכל תחום ישנם רמות שונות ובתי אבות שונים ורבים ישנם בתי אבות בהם היחס הוא איכותי מאד וחם ואוהב והמטפלים רואים את עצמם כשליחים וישנם בתי אבות שפני הדברים הם לא כך אצלם.

ההחלטה על כניסה לבית אבות היא החלטה הרת גורל. פעמים רבות הקשיש או בני משפחתו מופעלים רגשית ואינם פועלים בהיגיון לכל אורך התקופה ולכן מאד מאד חשוב לא לעשות את התהליך הזה לבד.

בדרך כלל ההחלטה היא בלתי הפיכה ולמרות שיש מוסדות שנותנים "תקופת ניסיון" במציאות זה לא ישים. בפרט בדיור מוגן בו רוב הכספי משולמים מראש ומתקבלים ממכירת רכושו של הקשיש ואפשרות החרטה היא מורכבת.

אנשים רבים חווים את ההכנסה של עצמם או של יקירם לבית אבות ככישלון ולכן הכאב הנפשי שמלווה אותם מפעיל אותם בצורה שבשורה התחתונה מזיקה להם ולקשיש מה גם שהמציאות היא שזה פשוט לא נכון, אין שום קשר בין המעבר לבית אבות שתלוי בגורמים רבים שאינם קשורים לקשיש או לבני משפחתו לבין כישלון.

הציפיה הלא מציאותית שיש לאנשים מן השורה לטפל בקשיש שנזקק לבית אבות בביתו היא זו שאכן תגרום לכישלון רציני בשמירה על חיי הקשיש.

אי לכך זה מאד מאד חשוב להתייעץ עם יועץ מקצועי לפני בחירת בית האבות. השירות הוא ללא תשלום לקשיש ולבני משפחתו וחבל מאד להפסידו.

נא צרו עימי קשר עכשיו בטוםפס צור קשר באתר או בטלפון 0522544307

 

 

 

על הכותב

דנחי דוד- יועץ גרונטולוגי מקצועי לגיל הזהב

במשך 20 השנים האחרונות, דנחי דוד, מלווה, מייעץ ומנחה קשישים ובני משפחותיהם בנקודה הקריטית ביותר בחייהם. דוד מומחה באיתור בתי אבות או דיור מוגן בהתאמה מדוייקת ואישית לקשיש ולמשפחתו להמשך קריאה…
דילוג לתוכן