לבית אבות סיעודי או הביתה ?

"קח את אבא", זה המשפט הראשון שאתה מקבל בבוקרו של יום בהיר שאותו אתה שומע מפי מזכירת המחלקה בבית החולים בו אבא מאושפז ומודיעה לך חגיגית שאם לא תוציא אותו עוד היום אזי כל יום שעובר אתה תחוייב ביותר מ-1,500 ₪ ליום אשפוז…

"קחי את אמא" מודיעה לך העובדת הסוציאלית , אמא היא סיעודית ואת מתבקש למצוא לה מקום מתאים או אולי להחזירה הביתה.

מה עושים?

המצפון מתחיל להצליף בנו ללא רחם האם להכניס את היקיר שלנו עמו חיינו שנים רבות ואשר טיפל בנו בהיותנו ילדים ומסר את נפשו עבורנו. ל"זרוק" אותו למסגרת מנוכרת של בית אבות סיעודי?

איך נעמוד וניישיר מבט מול ילדינו שלנו,ומול המכירים אותנו?

מצד אחד בית החולים לוחץ במפגיע לפנות מיטה מיידית, אחרת נשלם סכומי אשפוז גבוהים,אבל הבית שלנו אינו מוכן לקליטת היקר הסיעודי ,הן פיזית והן משפחתית !

האם להביא עובד זר? מי יודע מה טיבו של הלז?

אני בהחלט מבין את תחושותיך הקשות ועוד כשאתה בלחץ אזי ההחלטות אינן טובות ועלולות להיות לרועץ בעתיד ולפעמים החלטה לא טובה שאינה הפיכה תהיה טעות לדורות.האמינו לי אני יכול לספק דוגמאות רבות להחלטות לחוצות ולא טובות.

החלטות בלחץ אינן טובות.

אני מציע לכם להתלבט ולהתיעץ מיידית עם איש מקצוע בתחום זה ,בעל הסמכה אקדמית ונסיון מעשי של שנים רבות ומנכ"ל לשעבר של עמותה לשירותי אפוטרופסות,אשר מתעדכן יום יום בנעשה בבתי אבות בכל הארץ . איש המקצוע יתייחס לתחומים רבים למשל האם אני זכאי לסיוע מימוני מטעם המדינה,האם אמנם אני מפקיד את היקר לי בידיים נאמנות של בית האבות,אולי בכלל עובד זר הוא הפתרון שלי,האם יש צורך באפוטרופסות אם לאו ?

מבטיחכם שההמלצות שלי תהיינה מתוך יושר והגינות אפילו אם השירות שלי הוא ללא תשלום מצדכם.

להרחבה בנושא נא צלצל 052-2544307 או צור קשר באתר .

על הכותב

דנחי דוד- יועץ גרונטולוגי מקצועי לגיל הזהב

במשך 20 השנים האחרונות, דנחי דוד, מלווה, מייעץ ומנחה קשישים ובני משפחותיהם בנקודה הקריטית ביותר בחייהם. דוד מומחה באיתור בתי אבות או דיור מוגן בהתאמה מדוייקת ואישית לקשיש ולמשפחתו להמשך קריאה…