בית אבות ושומרי הזיכרונות חלק ו'

יש פרסומות רבות לתרופות אשר מכילות גלוקוז-אמין, כונדרואיטין ואמ.אס.אמ. עם הפרסומות הללו יצאו –פה ושם תגובות של רופאים אשר טוענים שתרופות אלו לשיפור המפרקים אינן מועילות. לפני שנתיים, הכלב של המשפחה, אמדאוס תנצב"ה, להבדיל אלף אלפי הבדלות, סבל מבעיות תנועה קשות מאד. למזלי מצאתי שמציירים תרופה שבנויה מגלוקוזאמין וכונדרואיטין לכלבים ("היפוזמין"). מצבו של הכלב השתפר פלאים. הוא, שבקושי היה יכול לקום ממרבצו, חזר להתרוצץ בגינה. נגד עובדות אי אפשר להתווכח. לכו תגידו שמצב הכלב השתפר על ידי גורם פסיכולוגי. הוא רק ידע שהוא מקבל אבקה שיש לה טעם של אבקת מרק עוף ולא יותר.

מכון שלפעמים מרגישים כמו התחנה המטאורולוגית של בית דגן- יכולים לנחש מתי תגיע הסערה הבאה לפי כאבי הפרקים. מעבר לתוספי המזון, אפשר לשמור על חום בפרקים, כמו כן יש מנורות סיניות שמקרינות חום בצורה מסוימת מאוד אשר מועילה אף היא לפרקים. מנורות אלו עולות 1,500 עד 2,000 ₪, אבל הן יכולות לשמש את כל המשפחה ויש להן אורך חיים טוב אם שומרים עליהן. אל תיבהלו מהמחיר- חשבו על התועלת וכמה עולים טיפולים היום בחוץ.

בעיית הפרקים הנפוצה ביותר בגיל המתקדם היא מ- O.A. הדיקור עצמו אינו מכאיב ולרוב משתמשים במחטים בעובי של 0.18 מ"מ. חשבו על כך שפעם השתמשו בעצמות דגים כמחטים. היום הטכנולוגיה כל כך השתפרה, עד שלרוב לא מרגישים בכלל את החדרת המחט. לכל מי שפוחד ממחטים, אי מציע להתקשר למדקר ולשאול אותו אם הוא מוכן לעשות לכם "סדנה להיכרות עם המחט", זאת אומרת שתבואו לנסות דיקור עם מחט אחת. במידה שזה לא כואב, אתם מוכנים לקבוע איתו מועדים לטיפולים נוספים. אני מאמין שרוב מהטפלים יסכימו.

רעד- כוס תה רועדת ביד לבטח לא מחזקת את הביטחון העצמי של אף אחד. גם אם אין זה רעד של פרקינסון, אלא רעד הנובע מחולשת שרירים או רעד נוירולוגי שלא ממקור אחר, עדיין התוצאה היא אחת. נמצא שחלק מסוגי הריעות מוגבר ערב מתח נפשי. פעילויות המונעות מתח נפשי יכולות להקל על הבעייה הזאת. אל תשכחו שחלק מהמתח הנפשי נובע מהדרך שבה אנו תופשים אירועים שקרו לנו. תרגילי נשימה, דיטציה, טאי-צ'י ודומיהם יכולים לעזור להרגעה.

המשך המאמר בשבוע הבא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin