סבא כבר זמן ושומרי הזיכרונות חלק ד'

שיטות מגע, או"שיאצו קוקרו אה קוקורו" :מגע השיאצו הוא כמגע אם, ברגע שהמטפל שם יד על מטופל חדש, הוא רואה על פניו הבעה של הנאה צרופה ושל תחושת נחמה ועידוד. אלו צורות הבעה שקשה לתארן, משפחות תומכות ואוהבות, שאף אחד לא מעסה את רגליהם ואף אחד לא עושה להם מסאז' בגבץ פתאום יש להם הזדמנות לעבור חווית מגע שיכול להיות שעשרות שנים לא עברו כמותה. מטופלים בדרך כלל אוהבים לדבר הרבה, אבל בקרב בני הגילאים המבוגרים יש מעיין רגע של קדושה בזמן שהם מקבלים טיפול במגע ולכן ברגע המגע ישנה שתיקה. אפשר לחלק את הטיפולים לשני סוגים, מקצועיים ולא מקצועיים: כדי להגיע למצב של השלמת הצורך במגע, לא צריך טיפול בעל ידע מעמיק ורב. לפעמים כדי להגיע למקום השלווה הגדול הזה, מספיק יד מלטפת וזהו. המהדרים יוסיפו לחיצות קלות ועיסויים. זאת יכול כל בן משפחה לעשות.

מצג דני, בקליניקה שעובדים בה מטפלים מוסמכים, יש הרבה יותר כלים גם לעושת רוטציות למפרקים וכן ללחוץ יותר לעומק במקומות מסוימים. הטיפולים המקובלים הם שיאצו, שילוב של מסאז' לחיצות עם פיזיוטרפיה מתוצרת יפן; טווינה, פיזיותרפיה במסאז' מתוצרת סין; מסאז' שוודי, לישת שרירים על גוף משוח בשמן. השוק רווי במטפלים בוגרי מכללות לרפואה משלימה שמוכנים לעשות טיפולים במחירים נוחים מאוד וחלק גדול מהם אף מסכים להגיע לבתים. קופות החולים אף הן מציעות אופציה לטיפולים במגע, אבל טיפולים אלה מוזלים במסגרת של עד 12 טיפולים, ולאחר מכן מחיריהם עולים למחיר שיכול להיות יותר יקר מטיפול רגיל בקליניקה פרטית. שימו לב שיש מטפלים בעלי קליניקות פרטיות אשר עושים הנחות לניצולי שואה או למטפלים קשישים. ניתן לברר את זה לפני הטיפול.

יש מזור

דרכי הטיפול השונות שמקורן במזרח מציעות פתרון לרבות מהבעיות השכיחות בגיל המבוגר.

דיכאון ובעיות שינה- הדרך הטובה ביותר לטפל בדיכאון היא דרך אקטיבית, לטעמי. אני יודע שפה המטפלים יכולים להיות מחולקים לכמה סוגים? יש כאלה רציניים מאוד, תמיד עם מבט חושב ומהרהר, שמדברים בבטחה על כך שהם יודעים מה יעזור למטופל שלהם. יש כאלה אשר נותנים חוויה קצת שונה. הרי אנשים מגיעים מחיי היומיום הקשים. יש לי מטופל שמטפל באהבה רבה באשתו חולת הדמנציה למרות שיש להם מטפלת. הוא מתעקש לעשות כן. איזו אהבה מדהימה.

המשך המאמר בשבוע הבא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin