גם בגיל המבוגר כל שעה היא שעת כושר חלק ב'

והנה עוד יתרון אחד משמעותי לסיום: במחקר שערכו ב-1996, חוקרי אוניברסיטת הארבארד בארה"ב גילו כי 87% (!) מהקשישים שחוו דיכאון קליני, הצליחו להיפטר ממנו ולחזור לחוות תחושות של שמחת חיים לאחר עשרה שבועות של תרגילי כוח.

למקומות, היכון, זוז!

אס המחקרים שכנעו אתכם, אבל אתם עדיין על הספה. אולי אחת הסיבות לכך היא התדמית של אימון כושר. "אימון" נשמע כמו משהו לא כיף בעליל, שדורש משמעות ושמזיעים בו. פרט לכך זה גם לוקח זמן: צריך למצוא פנאי בין כל העיסוקים, להחליף בגדים, להתקלח אחרי האימון וכן הלאה. מה אפשר לעשות, אם כך?

יש כמה וכמה דברים מסתבר. ראשית, אפשר לעשות פעילות מתונה כמו הליכה מהירה כמה פעמים בשבוע, שאינה דורשת לפנות יותר מדי זמן, להירשם לחדר כושר או להגיע לבריכה לשחות. פרט לכך, תיד אפשר לבחור בפעילות המהנה ביותר עבורנו, וקצת "לעגל פינות". עיגול הפינות אין משמעותו שאנחנו משחקים שש- בש להנאתנו על המרפסת] וחושבים שבכך יצאנו ידי חובה- כדי שפעילות גופנית תהיה אפקטיבית אנחנו צריכים לפחות 30 דקות יומיות כמה פעמים בשבוע.

אבל גם אפשר לפצל את הפעילות לכמה וכמה אימונים. אפשר לצאת בצהריים מהמשרד לשאוף אוויר, ולפני הארוחה להנות מ-10 דקות של הליכה מהירה. בערב כבר יישארו לנו רק 20 דקות להשלים, וזה כבר זמן קצר שאפשר למצוא בקל.

קביעת יעדים הגיוניים ומטרות לטווח קצר ובינוני היא שיטה נוספת שבאמצעותה אפשר לעשות אימונים גופניים. אפשר להתחיל ביעדי הליכה צנועים, ולהעלות אותם בדקה אחת בכל שבוע. זו נוסח ה שכמעט בלתי אפשרי להיכשל איתה.

עניין חשוב נוסף הוא תכנון: כשם שאנחנו קובעים פגישות ולו"ז כמה ימים מראש, כך גם אפשר לסמן ביומן שלנו "זמני אימון", שיהיו בבחינת "פגישה עם עצמנו". אם הבריאות חשובה לנו (ובעצם, למי היא לא?)- אימון גופני קבוע הוא הרגל שכדאי לנו לאמץ.

כדאי להימנע מאסטרטגיית "הכל או כלום". אם קבענו לעצמנו הליכה מהירה של 30 דקות, ולא הצלחנו לבצע אותה ביום עסוק למרות הכל- לא נורא. אין צורך למהר ו"לשבור את הכלים". "מחר", כפי שאמרה סקרלט או'הרה, "הוא יום חדש". שני דברים נוספים שיוכלו לסייע לנו להתאמן הן לגייס לצורך העניין את אחד החברים שלנו, ולהתאמן ביחד איתו. מחויבות חברתית יכולה לתרום מאוד להצלחת האימון שלנו. עניין נוסף הוא לנסות ולנצל את הזמן הפנוי שלנו לאימונים. התפנתה לך שעה בסוף השבוע? נצל אותה לאימון קצר.

המאמר באדיבות  מרכז מלב"י- המרכז לטיפול בהשמנת יתר מבית אסיא מדיקל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin