בית אבות סיעודי כיצד? מדריך מקוצר

בית אבות סיעודי כיצד?

מעבר לצרכים הבסיסיים שיש לכל דייר לטיפול רפואי איכותי ואמין ישנו צורך המוכח מחקרית להיותו הצורך העיקרי והמהותי ביותר בין כל הצרכים שיש לקשיש בבית האבות הסיעודי והוא העיקרי גם בהשארתו בחיים לאורך ימים ושנים וכן לאיכות חייו שמחתו ואושרו.

צורך זה הינו: האמון שהוא יכול לרכוש מול הצוות המטפל.

אם אין לו אמון בצוות המטפל הפחד שהוא יחווה במהלך השהות שלו יוריד את הערך של כל שאר האלמנטים שהוא יוכל לקבל בבית האבות הסיעודי.

כיצד נוצר חוסר אמון בצוות המטפל בבית האבות הסיעודי?

כאשר המטפלים מזלזלים בצרכים שנראים למטופלים כחשובים ומתעלמים מהם הקשיש מפתחים חוסר אמון עמוק ביותר בפרט כאשר מדובר  במצבים בהם לא ניתן מידע מדויק או מופרות הזכויות לפרטיות, להחלטה עצמאית או לאוטונומיה.

כאשר בוחרים בית אבות יש לשים דגש על הנקודה הזו ואף לשוחח עליה עם דיירים קיימים של בית האבות ובני משפחותיהם על מנת לגלות האם יש לקשישים החוסים שם אמון בצוות המטפל.

ממה שעלה מחקירת הדברים יש שוני מהותי בין התפיסה של המטופל עצמו ובין התפיסה של בני משפחתו. בני משפחתו בטעות רואים את ניקיון בית האבות כדבר החשוב במעלה אולם כפי שנאמר לדעתי העיקר הוא רווחת הקשיש והאמון שהוא רוכש לצוות המטפל ולא שאני מזלזל חלילה בניקיון כמובן אולם יש לשים את הדברים בפרופורציות ולדאוג לרווחתו של הקשיש, אחרי הכל הוא זה שישן שם בלילה ומבלה שם את כל חייו מעתה והלאה. בעקבות האמון שאדם רוכש כלפי מטפליו, הוא נעשה סמוך ובטוח שכל שאר צרכיו ימומשו, הן מבחינה אישית חברתית ומוסדית, הוא נרגע ומתחיל לפרוח.

מניסיוני אני רואה לפעמים שישנם מצבים רבים בהם קשיש מסויים פשוט לא מסתדר בבית האבות כי הוא לא מתאים לאווירה השוררת שם, שמצד שני יכולה להתאים מאד מאד לקשיש אחר.

לעניות דעתי על מנת להבין האם יקירכם הוא אכן מתאים לבית אבות מסויים והאם הוא יצליח לפתח שם יחסי אמון כדאי מאד להתייעץ עימי באופן אישי.

אני מכיר לעומק את כל בתי האבות בארץ ואני עורך שם סיורים קבועים ועומד בקשר עם דיירים שהכנסתי ועם הצוות וביכולתי להתאים את בית האבות הסיעודי המתאים ביותר ליקירכם.

השירות הוא ללא עלות כך ממש חבל ללכת ללא ייעוץ.

מעוניין לקבל פרטים נוספים בחינם וללא התחייבות?

צור קשר באתר או טלפן ישירות 052-2544307

דנחי דוד יועץ לגיל הזהב
052-2544307

 

סגור לתגובות.